Malowanie miejsc parkingowych

Na oznakowanie poziome parkingu składają się między innymi malowanie miejsc parkingowych oraz malowanie miejsc garażowych. Oznakowania te są konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo kierowcom pojazdów i pieszym oraz zadbać o właściwą organizację ruchu drogowego. Aby było to możliwe, należy zachować wszelkie wymagane normy w malowaniu miejsc parkingowych i garażowych, które pozwalają ujednolicić zasady obowiązujące kierowców na parkingach.
Malowanie miejsc parkingowych

Malowanie linii parkingowych - gdzie jest potrzebne?

Oznakowania poziome parkingowe, a przede wszystkim malowanie miejsc na parkingu, jest konieczne zarówno w przypadku parkingów zewnętrznych, jak i wewnętrznych, przynależnych do danego budynku. Dlatego z tego rodzaju oznakowaniem możemy się spotkać przy instytucjach, takich jak szpital czy urząd, w pobliżu supermarketów, ale również przy galeriach handlowych, gdzie występują przede wszystkim parkingi zadaszone oraz garaże podziemne. Dodatkowo linie parkingowe znajdują się także przy lotniskach, dworcach oraz pod blokami mieszkalnymi. Oznakowania poziome parkingów usprawniają ruch i pozwalają kierowcom oraz pieszym bezpiecznie poruszać się po parkingach.

Jakie oznaczenia stosuje się na parkingu?

W przypadku garaży podziemnych oraz parkingów przede wszystkim należy wydzielić miejsca parkingowe w taki sposób, aby maksymalnie zagospodarować przestrzeń, należy to jednak zrobić tak, aby była ona funkcjonalna - w tym pomaga malowanie miejsc na parkingach i w garażach. Wydzielone pojazdom miejsca nie powinny w żaden sposób ograniczać poruszania się po parkingu lub w garażu. W przypadku malowania miejsc parkingowych bardzo ważne jest także wydzielenie konkretnych stref, na przykład dla niepełnosprawnych, dla administracji budynku lub dla pracowników - oznakowania tego typu powinny być dobrze widoczne i jednoznaczne. Na parkingach stosuje się także teksty informacyjne, które komunikują, dla kogo jest wyznaczone dane miejsce, np. “Dostawa”, “Gość”. Czasem stosuje się także numerację miejsc parkingowych, szczególnie w przypadku parkingów i garaży podziemnych o bardzo dużej powierzchni, na przykład przy centrach handlowych. Na parkingach spotkamy także inne poziome znaki komunikacyjne, między innymi strzałki wskazujące kierunek poruszania się, przejścia dla pieszych czy martwe pola.
Skontaktuj się z nami
505 189 131

Malowanie miejsc parkingowych - usługa

W ofercie oznakowanie-poziome.pl są dostępne kompleksowe usługi dotyczące oznakowania poziomego na parkingu oraz w garażu, wśród nich między innymi malowanie miejsc i pasów parkingowych, malowanie miejsc garażowych, numeracja miejsc parkingowych, malowanie linii segregacyjnych, strzałek kierunkowych i przejść dla pieszych, oznakowanie miejsc dla niepełnosprawnych, sygnałowe oznaczenie słupków i wiele innych oznakowań niezbędnych w przypadku parkingu lub garażu. Przed rozpoczęciem pracy sporządza się fachowy plan malowania miejsc na parkingu. Zawsze warto wziąć pod uwagę normy i przepisy BHP.

Imię i nazwisko:


Email:


Wiadomość: